Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
Güncelleme: 14:30, 16 June 2016 Thursday

Nusret Cephesinden ''İzzetin Varisleri'' İsimli Belgesel

Nusret Cephesinden ''İzzetin Varisleri'' İsimli Belgesel

Nusret Cephesi'nin medya kolu El Menaratul Beyda, İslam Tarihini konu alan bir video çalışması hazırladı.


  • Paylaş

“İzzetin Varisleri” isimli çalışma Ebu Suleyman el Muhaciri ve Abdullah eş Şami’nin İslamiyet öncesi dünya ve Arap Yarımadasını anlatmaları ile başlıyor. İslam Tarihini günümüze dek inceleyerek kendi dilinden anlatan El Menaretul Beyda; El Kaide’nin yöntemini de inceliyor.

Belgesel, Sahabelerin İslamı dünyanın çeşitli yerlerine yaymasıyla başlayan fetihler ve çeşitli İslam devletlerinin güzel yönlerini anlatıyor. Belgesel Abbasiler döneminin Halifelerinden, Osmanlı döneminin Padişahlarına kadar bahsediliyor.

İslam beldeleri üzerinde oynanan oyunları anlatarak batının İslam beldelerini Sykes-Picot ve Balfur antlaşması ile bölmelerini anlatan belgesel, İslami açıdan medyaya sunulan bir ilk olarak kabul edilebilir.

Seyyid Kutub, Mervan Hadid, Eymen ez Zevahiri gibi İslami şahsiyetleriyle ön plana çıkan İslam kahramanlarının mücadelelerine de değiniliyor. Afgan Cihadıyla tekrar zaferi tadan Ümmetin bundan sonra tam bir mücadeleye girmesini ve Cihad ekolunun oluşmasını anlatıyor.

Ebu Musab es Suri’nin derslerinede yer verilen çalışmada El Kaide’nin stratejisi Şeyh Usame bin Ladin’in sözleriyle gösteriliyor. Ikinci bir bölümün de geleceğini belirtiyor.

 

 

 ummetislam.netİlgili Konular » Nusret Cephesi |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar