Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
10:30, 18 October 2016 Tuesday

Mısır polisi Erdoğan ile alay eden reklamı kaldırdı

Mısır polisi Erdoğan ile alay eden reklamı kaldırdı

Mısır'da reklam panolarına asılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir tahtta oturmuş haldeki posterleri güvenlik güçleri tarafından indirildi


  • Paylaş

Mısır’da güvenlik güçleri, Tahrir Meydanı’na yakın bir reklam panolarına yerleştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren posterleri indirdi.

BAE’li bir işadamı tarafından finanse edilen Gad el-Arabi televizyon kanalı ilanı için bir reklam şirketi tarafından asıldığı belirtilen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir tahtta oturmuş haldeki posterlerinin panolara konulduktan kısa bir süre sonra indirildiği öğrenildi.

Televizyon kanalı tarafından Mısır’da yayın yapan El Vatan Gazetesi’ne yapılan açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı halifeliği hayallerini ima eden posterler, Mısır güvenlik güçleri tarafından indirildi. Posterler Türkiye'de muhalefetin nasıl sindirildiğini de içermekteydi” ifadelerine yer verildi.

Erdoğan’ın yanı sıra ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un posterlerinin de polis tarafından kaldırıldığı bildirildi.

Filistinli İsrail yanlısı muhalif lider Muhammed Dahlan’ın yönetiminde BAE finanslı bir yayın kuruluşu olan kanalın, BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan'ın Türkiye’de olduğu bir dönemde attığı bu adım, dikkat çekerken, Mısır'ın karşı hamlesi daha da dikkat çektiİlgili Konular » Mısır |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar