Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
18:45, 31 July 2016 Sunday

Halep kuşatmasını kırmak için büyük operasyon başladı

Halep kuşatmasını kırmak için büyük operasyon başladı

Yaklaşık 20 gündür rejim güçleri ve rejime destek veren Şii milisler ile Pkk tarafından ortak ve Rus hava desteği ile yapılan operasyon ile kuşatma altına alınan Halep'te, Muhaliflerin 20 günlük bir planlama sonucu büyük bir operasyon balattıkları bildirildi.


  • Paylaş

İncanews/ Haber Masası

Nusret Cephesi'nin El Kaide ile bağlarını kopardığını ilan edip diğer muhalif gruplarla daha entegre şekilde operasyon yapmaya başladığı bu günlerde, Halep'teki kuşatmayı kırma operasyonuna Nusret Cephesi'nden sonra teşkil edilen yeni grup olan Fetih Cephesi, Ahraruş Şam, Cundul Aksa, Livaul Hak gibi grupların katıldığı bildiriliyor.

Muhaliflerin günler süren titiz keşifler ve planlamalar neticesinde büyük Halep operasyonuna başladıkları, ciddi oranda mühimmat ve ağır silahlar ile operasyonlar için seferber oldukları, operasyon kapsamında teşkil edilen fedai birliklerinin asla geri dönmemek ve Halep kuşatmasını kırmak yolunda kanlarının son damlasına kadar savaşmak konusunda yeminleştikleri bildirildi.

Fetih Cephesi tarafından kamoyuna servis edilen görüntülerde, rejim güçlerinin ağır toplar ve füzelerle vurulduğu görülüyor. Muhalif güçler bugünkü operasyonda bir kaç saat içerisinde 4 rejim tankını imha ederken çok sayıda rejim noktasına düzenlenen feda eylemlerinde rejim güçleri ağır kayıplar verdi ve muhalifler Hikme medreseleri ile pek çok tepeyi rejim güçlerinden geri almayı başardı.

İncanews Özel Haberİlgili Konular » halep | kuşatma | büyük operasyon |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar