Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
19:49, 25 December 2016 Sunday

BirGün ve Diken'e tetikçilik operasyonu

BirGün ve Diken'e tetikçilik operasyonu

Uzun zamandır sosyal medya kampanyaları üzerinden yürüttükleri algı operasyonları ve belirli kesimleri bilinçli olarak haber görünümüyle hedef göstermeleriyle bilinen BirGün ve Diken gazeteleri hakkında sosyal medyada algı yürütmek, belirli terör örgütlerine üyelik ve o örgütlere müzahir yayın yapmak suçlamalarıyla operasyon yapıldı.


  • Paylaş

Operasyonda Diken editörü Tunca Öğreten, Dihaber Diyarbakır büro şefi, editör Ömer Çelik ile muhabiri Metin Yoksu, Yolculuk Gazetesi yazı işleri sorumlusu Eray Sargın ve BirGün Gazetesi idari sorumlusu Mahir Kanaat gözaltına alındı. Gazeteciler İstanbul ve Diyarbakır’daki operasyonlarla gözaltına alındı. 

Özgür Radyo genel yayın koordinatörü ve Etha sorumlu müdürü Derya Okatan hakkında da gözaltı kararı çıkarıldı.

İlgili kişilerin sosyal medya üzerinden Sünni-Alevi  çatışması çıkarmaya çalışmak, sürekli biçimde İslami şahsiyet ve kurumları mesnedi olmayan ve mesnedsiz olduklarını bildikleri bilgilerle hedef  almakla suçlanıyorlar.

Operasyon düzenlenen kimselerle ilgili BirGün ve Diken gazeteleri yine yalan haberlerle başka bir algı operasyonuna imza atarak bu kişilerin kötü muameleye tabi tutulduğunu iddia etti. Oysa bu kişilerin darp edildiğine ya da tutuklama esnasında kötü muamele gördüklerine dair herhangi bir bilgi basına yansımamıştı.

 
  • Paylaş

En Çok Okunanlar