Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
11:14, 21 September 2016 Wednesday

Obama İsrail’i ‘İŞGALCİ’ olarak niteledi

Obama İsrail’i ‘İŞGALCİ’ olarak niteledi

BM Genel Kurulu toplantısında son kez ABD başkanı olarak kurula seslenen Barack Obama, İsrail'in de sonsuza kadar Filistinlilere ait olan toprakları işgal etmeye devam edemeyeceğini belirtti. Obama geçtiğimiz günlerde İsrail'e 38 milyar dolarlık silah yardımını içeren anlaşmaya onay vermişti.


  • Paylaş

İSRAİL'E İŞGALCİ NİTELEMESİ

Obama, İsrail ve Filistin sorununa yönelik olarak Filistin'in İsrail'in meşru devlet yapısını tanıması gerektiğini belirtirken İsrail'in de sonsuza kadar Filistinlilere ait olan toprakları işgal etmeye devam edemeyeceğini belirtti.

BM Genel Kurulu'nda görüşmeler başladı. BM Genel Kurulu'na seslenen ABD Başkanı Barack Obama, "Küresel bütünleşmeyi tamamen reddetmet bir çözüm olamaz" dedi. "Toplumlar kendi liderlerini seçebilir ama özgürlüklerin kısıtlandığı yerler de var" diyen ABD Başkanı Barack Obama "Küreselleşmenin faydalarını elde edenler eşitliği unuttular" şeklinde konuştu.

Küreselleşmenin beraberinde bazı sorunlar getirdiğini vurgulayan ABD Başkanı Obama şunları söyledi: "Küreselleşmenin faydalarını elde edenler eşitliği unuttular. Bu gerçek sorun gözardı edilince radikalleşme, mezhepleşme çıktı. Küresel entegrasyonu tamamen rededemeyiz. Küresel bütünleşmeyi tamamen reddetmek bir çözüm olamaz. Aksine böyle bir entegrasyonun faydalarını herkese yayabiliriz. Küresel ekonomiyi herkes için daha işler hale getirmemiz lazım. Küreselleşme ve hızlı teknolojik ilerleme işçilerin konumunu zor hale getirmemeli."
  • Paylaş

En Çok Okunanlar