Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
00:02, 01 January 2017 Sunday

Adana'da bir AVM'de yılbaşı hakkında farkındalık çalışması yapan gençler darp edildi

Adana'da bir AVM'de yılbaşı hakkında farkındalık çalışması yapan gençler darp edildi

Adana'da yerel bir STK'nın üyesi bazı gençler "Yılbaşı Kutlamaları" hakkında farkındalık çalışması yaparken girdikleri Optimum AVM'de güvenlik personeli tarafından darp edildi.


  • Paylaş

İncanews / Haber Masası

Adana Optimum AVM'de  yılbaşı kutlamalarının "Türkiye'mizin kültürüne ve İslam dinine aykırı" olduğu hususunda farkındalık çalışması yapmak amacı ile konu ile alakalı slogan içeren tişörtler giyen gençlerin darp edildi.  Gençlerin mensubu olduğu STK yöneticileri de  durum hakkında bilgi almak için gittikleri AVM de kalabalık bir güvenlik ekibi tarafından darp edildi. Yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

STK yöneticileri ile iletişime geçen ekibimiz konu hakkında bilgi istedi. STK yöneticilerinden Şeyhmus Özgün: 

"Kardeşlerimiz Yılbaşı kutlamalarının dinimize ve kültürümuze uygun olmadığı mesajı içeren yazılı tişörtler ile farkındalık oluşturmak  için Optimum AVM'ye girip sadece biraz dolaşmak istiyorlar. O esnada güvenlikler etraflarını sarıp  onları sıkıştırarak 'Kimsiniz niye geldiniz' gibi  bir takım sorular soruyorlar. Kardeşlerimiz de  'Sadece gezip dolaşmak için geldik. Rahatsız olduysanız çıkabiliriz. Müsade edin gidelim. Gelmeyin.' diye cevap veriyorlar. Güvenlikler izin vermiyor. Daha fazla güvenlik personeli gelip gençleri bodrum kata çekip darpediyorlar. 20-25 güvenlik personeli birden tekme ve yumruklarla  içlerinde 13  ve 15 yaşında gençler olan kardeşlerimize saldırıyorlar.. Kardeşlerimiz sadece gezmek için girdiler. Tişörtlerden rahatsız olup böyle bir eyleme girişti güvenlik personelleri. Olay hakkında bilgi almak için Optimum AVM'ye gelen kuruluşumuzun yetkilileri de aynı şekilde darp edildi. Bazı kardeşlerimiz yaralandı hastaneye kaldırıldı." sözleriyle durumu anlattı.

 
  • Paylaş

En Çok Okunanlar