Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
11:12, 25 December 2016 Sunday

Medyada yer alan haberlerle alakalı Kurtuba Gençlik Hareketi açıklaması

Medyada yer alan haberlerle alakalı Kurtuba Gençlik Hareketi açıklaması

Rus Büyükelçi Karlov suikastı sonrası FETÖ ve mezhepçi yayınlarıyla bilinen Sol medya İslami camiayı hedef gösterip suikastı İslami camiaya yıkma çabalarını sürdürüyorlar.


  • Paylaş

Son olarak suikastçıyı ilişkilendirmek istedikleri Kurtuba Gençlik Hareketi konuyla alakalı bir açıklama yayınladı

MEDYA'DA YER ALAN HABERLERLE ALAKALI KURTUBA GENÇLİK HAREKETİ AÇIKLAMASI

 

19 Aralık 2016 tarihinde, Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesi üzerine, medyada Hareketimiz ile alakalı bazı haberlere denk gelmiş bulunmaktayız. Bu itham ve iftiralara maddeler halinde cevap vererek, siz kardeşlerimizi bilgilendirme gereği hasıl olmuştur:

 

1- Hareketimiz kurulduğu günden bu yana, sadece İslamî davet ve insanî yardım çalışmaları ile, Müslümanların derdiyle hemhal olmaya yönelik faaliyetler yürütmektedir.

2- Hareketimiz; ahlâkî yönden hastalıklara dûçâr olan toplumumuzun nadide gençlerini, Rasulullah'ın öğrettiği dua, zikir ve ibadetlerle eğitme, iyiliği tavsiye ve teşvik edip, her türlü kötülük, fuhşiyat ve terör eyleminden uzak tutmayı kuruluş gayesi edinmiştir. Ve bu gayeye matuf olarak; Müslümanların hiçbir maslahatına uygun düşmeyen menfur terör saldırısını da şiddetle kınamaktadır.

3- Hareketimizin; Ankara'da Musab bin Umeyr Derneği dışında hiçbir grup, dernek, cemaat ya da örgütle bir bağlantısı bulunmamaktadır.

4- Hareketimizin; illegal hiçbir faaliyeti bulunmamaktadır.

5- Hareketimizin "Müslümanlarla ortak hareket etme"ye yönelik düşünce ve faaliyetleri, ilk günden beri sürmektedir.

6- Hareketimizin Müslüman kuruluşlarla ortak çalıştığı insanî faaliyetler; özellikle 2016 Ağustos ayında, Abdullah Bozkurt isimli Fetöcü Today's Zaman yazarının, Hareketimiz aleyhine attığı iftiralarla başlamıştır.

7- Bunun kısa bir süre öncesinde ise; ajanları olan katil Mevlüt Mert Altıntaş'ı Hareketimiz içine sızdırtmaya çalışmış, fakat Hareketimiz, mezkur şahsı hiçbir faaliyetine dahil etmemiştir. 

 

Resim 1

(Resim: 1)

 

8- Abdullah Bozkurt isimli terör destekçisi Gazeteci, Resim: 1'de görüldüğü gibi; Türkmen Dağı'nda mücadele eden Müslümanların tüm araçlarının, Esed rejiminin bombardımanıyla imha edilmesi sonucu, ortak bir çalışmayla insanî yardım amaçlı olarak düzenlenen "Türkmen Dağı'na Pick-Up" kampanyasını, Ağustos 2016'da attığı twitler ile saptırarak, Hareketimizi bazı örgütlerle bir zikretmiş ve iftiraları bu şekilde başlamıştır.

 

Resim 2

(Resim: 2)

 

9- Hepimizi derinden sarsan hain 15 Temmuz Fetö'cü darbe girişimi sonrası, dinini ve namusunu önemseyen her Müslüman gibi, ilk geceden itibaren Kurtuba Gençlik Hareketi olarak bizler de sokaklardaydık. 15 Temmuz sonrası gecelerden birinde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde, insanlara ücretsiz su dağıtımı ve sadece ayet okunan ve herhangi bir propaganda yer almayan, Allah'ı hatırlatıcı sesli tebliğde bulunduk. (Tebliğ videomuz Youtube'de mevcuttur.) Abdullah Bozkurt isimli Fetöcü darbe ve terör destekçisi Gazeteci, Resim: 2'de görüldüğü gibi, yaptığımız bu programı da "Erdoğan'ın Sarayı'nda el-Kaide ideolojisi anlattılar" şeklinde sunarak, yine hedef saptırmaya matuf, kendisine verilen vazifeyi yerine getirdi.

Resim 3

(Resim: 3)

Resim 4

(Resim: 4)

Resim 5

(Resim: 5)

 

10- Resim: 3, 4 ve 5'te görüldüğü gibi; Kurban Bayramı'nda, Arakan'da gerçekleştirdiğimiz Kurban organizasyonunu, "Kurban'ı kamufle ederek, Arakan'da militan yetiştiriyorlar" diye iftira ederek sundu.

11- Ve daha konuyu uzatmamak adına, buraya alıntılamak istemediğimiz birçok twit ile, Abdullah Bozkurt isimli Fetöcü darbe ve terör destekçisi şahıs, Hareketimizi ve faaliyetlerimizi direk hedef göstermiştir. Tüm bu belgeleri Hareketimizdeki yetkili arkadaşlar Güvenlik Güçleri'ne teslim etmişlerdir.

12- Son olarak; meselenin amacını anlatan bir özet geçelim: Abdullah Bozkurt isimli Fetöcü, son olarak kendi evinde kaldığı tesbit edilen hain ve katil Mevlüt Mert Altıntaş'ı, Hareketimiz içine sızdırmaya çalışmış, bunda başarılı olamayınca en azından irtibatını koparttırmamaya gayret etmiştir. Mevlüt Mert isimli katilin, Hareketimiz ile irtibata geçmesi akabinde; Abdullah Bozkurt denen terör destekçisi şahıs, Hareketimiz hakkında iftiralar atmaya ve Hareketimizi bazı örgütlerle ilişkilendirmeye çalışarak, aylar sonrası için planladıkları hain saldırıların altyapısını oluşturmuştur. Bu hain ve alçakça saldırı gerçekleştirildikten sonra da; bu eski twitlerini tekrar paylaşarak, olayı bizim üzerimizden başka örgütlerin eylemi gibi lanse etmeye ve Fetö'nün bu hain saldırıdaki rolünü kamufle etmeye yönelik bir çaba içerisine girmiştir.

13- Abdullah Bozkurt'un 23-24 Aralık'ta attığı twitlerde ismi geçen M. O. isimli kişi de, sadece Kurtuba Gençlik Hareketi içindeki bir gönüllünün abisidir ve Kurtuba Gençlik Hareketi ile organik hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. M. O. isimli kişinin de, zaten olayla hiçbir alakası yoktur. Hürriyet internet gazetesi, 24 Aralık tarihli haberinde M. O. isimli kişiyi de hedef haline getirmeye çalışmış ve tam ismini vererek bu kişinin can güvenliğini tehlikeye atarak Anayasa suçu işlemiştir.

 

Resim 6

(Resim: 6)

 

14- Zannımız odur ki; Resim: 6'da görüldüğü gibi, hain Fetö çetesi bununla da kalmayacak, bu olayın Fetö tarafından yapıldığını ortaya koyacak olan Emniyet mensuplarını da, ileriki süreçte iftiralarla örgütler için çalışmakla itham ederek, bunu Hükümet aleyhine bir propagandaya dönüştürecektir. Güvenlik Güçleri'nin ortaya çıkardığı delillerde; bu katilin Abdullah Bozkurt'un evinde kaldığı, onunla görüştüğü, ByLock kullanan birçok kişiyle irtibatının olduğu, 15 Temmuz'da Irak Erbil'de olduğu ve daha Fetö ile bağlantılı olduğuyla alakalı birçok delil bulunmaktadır. Tüm Türkiyeli Müslüman kardeşlerimizi, oynanan bu hain ve alçakça oyuna karşı uyanık olmaya ve tepki koymaya davet ediyoruz.

15- "Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır." (Al-i İmran: 54)

Kurtuba Gençlik Harekatı

 
  • Paylaş