Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
12:50, 28 November 2016 Monday

İsrail Golan tepelerine hava saldırısı düzenledi

İsrail Golan tepelerine hava saldırısı düzenledi

İsrail hava kuvvetleri gece saatlerinde, Suriye tarafındaki Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan bir binaya hava saldırısı düzenledi


  • Paylaş

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve IŞİD tarafından kullanıldığı iddia edilen metruk bir Birleşmiş Milletler(BM) binasını vurduğu bildirildi.

İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. "İsrail hava kuvvetleri gece saatlerinde, Suriye tarafındaki Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve IŞİD tarafından operasyon merkezi olarak kullanılan metruk bir BM binasını vurdu" ifadesi kullanılan açıklamada, vurulan binanın dün İsrail askerlerine Suriye'den düzenlendiği kaydedilen saldırıda üs olarak kullanıldığı öne sürüldü. 

Dün yapılan açıklamada da İsrail ordusuna bağlı devriye ekibine Golan Tepeleri'nin güneyinde roket ve hafif silahlarla ateş açıldığı bildirilmişti. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtilen saldırının ardından, İsrail ordusuna bağlı savaş uçaklarının Suriye tarafındaki ateş açılan noktaları bombaladığı kaydedilmişti.

Saldırıyı, IŞİD'E bağlı “Yermuk Şehitleri” adlı grubun gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruluğu ifade edilmişti.İlgili Konular » İsrail | şüheda yermük |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar