Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
23:22, 28 October 2016 Friday

Doğu Türkistan'lı 3 kız çocuğundan haber alınamıyor

Doğu Türkistan'lı 3 kız çocuğundan haber alınamıyor

İstanbul Küçükçekmece, Sultan Murat Caddesinin yakınlarında yaşayan ailenin Selime, Sabira ve Müslime (6-9 ve 13 yaşlarındaki) 3 çocuklarından 48 saattir haber alınamıyor.


  • Paylaş

İstanbul Küçükçekmece’de yaşayan Doğu Türkistanlı aile 26 Ekim Çarşamba günü yaşadıkları evlerinde çocuklarını yalnız bırakarak, günlük işlerini yapmak için dışarıya çıktılar. Tahmini 15:00’de evden çıktılar. Akşama doğru evlerine geldiklerinde ise evlerinde çocuklarını bulamadılar. Yapılan bütün çalışmalardan sonuç alamayan aile perişan bir şekilde Müslümanlardan yardım istiyor.

Çin istihbaratının faal olarak birçok kişiyi İstanbul’dan kaçırabildiği saklanamaz bir gerçek. Bu çocuklara sahte pasaport yapılarak Çin’e kaçırma girişiminde bulunulabileceği Uygurlar arasında konuşuluyor.

Havaalanı ve hudut kontrollerinde görev yapanların çok dikkat etmeli ve annesiz babasız olan bu çocukların geçişinin engellenmesi bekleniyor.

Görenlerin acilen Polise ve aşağıdaki numaradan ve twitter üzerinden aile ile iletişime girmeleri önemle rica olunur. ( Türkistan İslam Derneği )

Aile İrtibat : 0538 079 6473 – Twitter: @islamdunyasi__

Kaynak: doguturkistanbulteni.com ve ümmetiislam.org

 İlgili Konular » Doğu Türkistan |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar