Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
14:26, 14 October 2016 Friday

Son üç günde 9 bomba yüklü araç imha edildi

Son üç günde 9 bomba yüklü araç imha edildi

TSK, düzenlediği operasyonlarda son bir haftada 9 bomba yüklü aracı imha etti ve tonlarca bombayı ele geçirdi


  • Paylaş

PKK tarafından bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen saldırıları önlemek amacıyla yapılan operasyonlarda son üç günde 9 bomba yüklü araç imha edildi, tonlarca bomba ele geçirildi.

TSK'nın fotoğraflarını da paylaştığı operasyonların ilki, 10 Ekim'de Diyarbakır'ın Sur ilçesi Yağmurlu Mahallesi Kuruçay Deresi mevkisinde gerçekleştirildi.

Beyaz renkli bir aracın park edilmiş olduğu eve PKK mensubu 2 militanın geldiği yönünde duyum alınması üzerine Diyarbakır Jandarma Komutanlığı birlikleri tarafından evde arama yapıldı. Aramada, söz konusu araç ile bölgedeki başka bir ev içerisinde 20 ton civarında amonyum nitrat ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazırlandığı tespit edilen çalıntı bir araç ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 11 Ekim'de yapılan operasyonda ise Beğendik köyü bölgesinde içinde patlayıcı bulunan pikap tipi araç, ATAK Taarruz Helikopter Kolu tarafından imha edildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesi Bagok kırsalı bölgesinde Mardin Jandarma Komutanlığınca 12 Ekim'de düzenlenen operasyonda patlayıcı yüklü 2 araç ve 1 motosiklet, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Beğendik Mahallesi bölgesinde bomba yüklü olduğu tespit edilen 2 araç infilak ettirildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesi Anadere bölgesinde ise 10'uncu Komando Tugaylığınca icra edilen operasyonda, daha önce PKK mensupları tarafından gasbedilen Türk Telekom'a ait araç, içinde bomba yüklü halde ele geçirilerek imha edildi.İlgili Konular » PKK | Bombalı Araç |

  • Paylaş

En Çok Okunanlar