Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
13:40, 24 September 2016 Saturday

Türkiye'li yardım kuruluşları faaliyetleri sırasında Rejim-Rus bombardımanına şahit oldu-VİDEO

Türkiye'li yardım kuruluşları faaliyetleri sırasında Rejim-Rus bombardımanına şahit oldu-VİDEO

Kısa adı UYAD olan İskenderun merkezli Uluslar Arası Yardım Derneği'nin, Adana merkezli Ensarın Yolu İnsani Yardım Derneği ile beraber düzenlediği kurban kesimi ve yardım dağıtımı faaliyetleri sırasında Rusya'nın Esed Rejimi ile birlikte sivil yerleşimleri bombalaması dakika dakika görüntülendi. Bombardıman anını dakika dakika videoya alan yardım gönüllüleri bombardıman sonrası oluşan hasarı da tespit ettiler. Olay Suriye'de sivil, muharip veya yardım gönüllüsü olsun herkesin ölüme ne kadar yakın olduğunu gözler önüne serdi.


  • Paylaş

Kurban  Bayramının 1. günü İdlip’in Binniş kentinde halkın üzerine hava saldırısı düzenlendi. Bombardıman anında o bölgede bulunan ve Kurban Faaliyetleri yürüten Uluslararası İnsani Yardım Derneği gönüllülerinden A.Enes Şimşek ve Ensarın Yolu İnsani Yardım Derneği gönüllülerinden Davut Daşkıran bombardıman anını cep telefonu kamerası video kaydına aldılar.

Görüntülerde koalisyon güçlerinin Suriye üzerine atmış olduğu çeşitli bombaların patlaması sonrası yaşanan kaos ve halkın tedirginliği göze çarparken yine Koalisyon uçaklarından atılan ve tahrik gücü yüksek olan vakum bombasının paraşütle iniş anı ve yakın bir bölgeye düştüğü ancak patlamadığı net bir şekilde görülüyor.

Olaya canlı şahitlik eden A.Enes Şimşek  olay anını şöyle anlattı:

“Türkiye’de yardımseverlerden toplamış olduğumuz kurbanları savaş mağduru Suriye halkına dağıtmak İçin bölgede kesim ve dağıtım yapmak için bulunuyorduk. Önce siren sesi duyduk (bu havada uçak görüldüğü zaman halkı sığınaklara gitmesi için çağrı anlamında muhalifler tarafından kullanılan bir sistem) Ama ateşkes olduğunu bildiğimiz için itibar etmedik ve faaliyetlerimize devam ettik. Dehşet verici patlama anını duyduktan sonra bombalandığımızı ve ateşkesin bozulduğunu fark ettik. Uçak üzerimizde epey yüksekten dolaşmaya devam ediyordu. Bölge halkının söylediklerine göre bu uçak Esed rejimi uçakları envanterinde bulunan bir uçak değil (Rus veya ABD). Aradan 5 dakika geçmeden 2. ve kimyasal olan vakum bombasını uçak bıraktı ve bende olanları görüntüledim.”

İşte o anların videosu

 

Kaynak: İncanews, Ümmet-i İslam
  • Paylaş

En Çok Okunanlar