Inca News Haber Portalı

Inca News Haber Portalı Inca News Haber Portalı

Son Dakika
13:13, 24 September 2016 Saturday

CB Erdoğan basına kapalı toplantıda, Henry Kissinger ve James Rothschild ile buluştu

CB Erdoğan basına kapalı toplantıda, Henry Kissinger ve James Rothschild ile buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de ünlü Yahudi lobisi temsilcileri ile basına kapalı bir toplantı yaptı


  • Paylaş

İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Michael Bloomberg'in organize ettiği toplantıda ABD'nin en önemli Yahudi lobilerinden Henry Kissinger ve Rothschild ailesi üyesi James Rothschild ile buluştu. 

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu genel görüşmeleri için New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konakladığı otelde Bloomberg CEO'su Michael Bloomberg tarafından düzenlenen yuvarlak masa toplantısında bir grup ABD'li yatırımcı ile bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın hazır bulundu.

Toplantıda, yatırımcı ve iş adamlarından EMEA Citi İcra Başkanı James C. Cowles, Coxton Associates ortağı Jeff Enslin, Lazard CEO'su Ken Jacobs, Blackstone Başkanı Hamilton E. Jones, Warburg Pincus CEO'su Chip Kaye, Kissinger Associates'i temsilen Henry Kissinger, BBVA İcra Kurulu Direktörü Jose Manuel Gonzalez-Paramo, WL Ross and Co. Başkanı Wilbur Ross, BM Personeli Emeklilik Fonu Başkanı Carol Boykin, satranççı Magnus Carlsen ve temsilcisi Espen Agdestein ile Rotschild ailesi mensubu James Rotschild yer aldı.

Erdoğan'ın toplantıda ABD'de koruma altında bulunan FETÖ lideri Gülen hakkında görüştüğü öne sürüldü.
  • Paylaş

En Çok Okunanlar